Kosmetyki zza wschodniej granicy

W ciągu ostatnich kilku lat kosmetyki rosyjskie zrobiły się w Polsce bardzo popularne. Głównie dlatego, że większość z nich oznaczana jest jako kosmetyki naturalne i ekologiczne, a jednocześnie ich cena jest o wiele niższa niż kosmetyków tego typu od polskich marek.

soap-1735991_960_720

 

Czy więc rzeczywiście warto kupić rosyjskie kosmetyki zamiast polskich? Przede wszystkim obojętnie jakie kosmetyki będziemy kupować zawsze warto sprawdzić czy ich skład rzeczywiście jest wart swojej ceny. Jeśli się na tym kompletnie nie znamy można po prostu szybko sprawdzić w internecie czy na jakimś blogu kosmetycznym nie ma analizy składu takiego produktu. W wypadku tych najpopularniejszych zawsze znajdziemy kilka analiz.

Po drugie nie wszystkie kosmetyki ekologiczne naprawdę takie są. Na opakowaniu oprócz reklamy producenta powinny być jeszcze certyfikaty to potwierdzające. Dopiero wtedy mamy pewność, że taki kosmetyk na pewno spełnia wszystkie składowe wymagania.

Wśród kosmetyków rosyjskich można wyróżnić kilka popularnych marek jak Receptury Babuszki Agafii, Natura Syberica czy Organic Therapy, które mimo bardzo przystępnych cen mają też dobre składy oraz recenzje.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.